נפריח את השממה - Via Sabra

נפריח את השממה

נפריח את השממה

נתחיל את הבוקר בשדה בוקר, בקברו של דוד בן גוריון. קבריהם של דוד בן גוריון ואשתו פולה שוכנים בקצה מצוק תלול, המשקיף על הנוף המרהיב של בקעת צין ורמת עבדת. בן גוריון, שהטיף כל חייו לפיתוח הנגב, לא רק נאה דרש, אלא גם נאה קיים. בשנת 1953 התקבלו הוא ופולה כחברים בקיבוץ שדה בוקר, ומשנת 1963 שכן הזוג דרך קבע בצריף צנוע, שנודע מאז בשם צריף בן גוריון. במדרשת בן גוריון, הנמצאת מול הקיבוץ - קבורים בן גוריון ואישתו פולה, מול הנוף כה אהבו.

נמשיך את היום ברכיבה  על רכבי ספארי. רכב ספארי הינו רכב שטח המספק חווית שטח קבוצתית, נסיעה ברכב פתוח אשר מספק ראות רחבה ונוחות לכל מטייל. מסלול הנסיעה הינו ערוץ הנחל והקידוחים, בו גם עובר צינור ק.צ.א.א (נספר גם על הטרגדיה שהתרחשה בערבה לא מכבר), עין עקב, מעיין איתן, אליו ניתן להגיע במקטע הליכה קצר להתרעננות. עין זיק, מעלה צין, סיום בחניון , הרועה  פנימי.

בחניון תחכה לנו ארוחת צהריים בפריסת שטח .

נרד קצת לקרקע עם מסלול הליכה מפורסם ומקסים בנחל חווארים - ערוצו הקצר והמתון של נחל חווארים מתפתל בין גבעות ומצוקים העשויים מסלע קירטון לבן ורך. ההליכה הקלילה בערוץ הנחל מזמינה אותנו לביקור בבור מים נבטי קדום, למעבר בין גבעות בצורות מיוחדות ולהליכה בין סלעים לבנים הבוהקים באור השמש או הירח. מסלול ההליכה קל ונח להליכה .

נסיים בתצפית ואנדרטה על בקעת צין והמכתש הגדול.
 

אזור
תאריך
משך הטיול
מספר משתתפים עד -
צרו קשר

Required field